Emulgačný olej, rezná kvapalina ARTESOL SUPER EP 1L

Kód: 2562
Neohodnotené
Značka: Cormak
€13,19 €10,99 bez DPH
Skladom u dodávateľa (> 5 ks)
Môžeme doručiť do:
1.7.2021

Detailné informácie

Podrobný popis

Charakteristika 


ARTEsol je koncentrát chladiacich a mazacích kvapalín určených pre množstvo obrábacích procesov (valcovanie plechov, ťahanie, ďalšie procesy tvárnenia a obrábania plastov) a pre širokú škálu kovov (liatina, oceľ vrátane ťažko rezateľných ocelí, ako aj neželezné kovy).

Koncentrácia pre danú aplikáciu sa vyberie pokusom. Koncentrácie pod 3,5% sa všeobecne neodporúča. Pre väčšinu druhov spracovania sa spravidla používa koncentrácia 4 ÷ 5%. Zvyšovanie koncentrácie emulzie zvyšuje hladkosť ošetreného povrchu a účinnosť ochrany proti korózii a môže znížiť trenie pri výrobe plastov a zvýšiť životnosť obrábacích nástrojov.

Pri procese lisovania sa používajú emulzie s koncentráciou 2% (koncentrácia 2% je dostatočná na lisovanie napríklad kovových strešných škridiel).

Emulzie sa pripravujú nalievaním koncentrátu tenkým prúdom do studenej alebo vlažnej vody so všeobecnou tvrdosťou do 20 ° n za stáleho miešania (spravidla stačí naliať koncentrát tenkým prúdom za cirkulácie vody v stroji; najlepšie na vstup obehového čerpadla). Nevytvárajte koncentrované roztoky koncentrátu - s koncentráciou viac ako 20%. Emulzie je možné vyrábať pomocou injektorov. Koncentráciu skontrolujte refraktometrom. Index lomu je približne 1,05.

 

Výhody použitia oleja:

  • priaznivo ovplyvňuje hladkosť ošetreného povrchu
  • ochrana nástrojov proti opotrebovaniu
  • odstraňuje triesky
  • znižuje trecí odpor

 

Technické dáta

 

Koncentrát

FARBA A VZHĽAD - hnedá, tekutá

Hustota pri 20 ° C - 1,0 g / cm3

OBSAH MINERÁLNEHO OLEJA - 35%

KINEMATICKÁ VISKOZITA pri 40 ° C - 105 mm2 / s

2,5% emulzia vo vode s tvrdosťou 150 N.

FARBA - bezfarebný až biely

VONKAJŠÍ VZHĽAD - homogénna kvapalina, opaleskujúca mikroemulzia

PH - 9.3

SCHOPNOSŤ CHRÁNIŤ PROTI KORÓZII - F0

TENDENCIA PENY - nedostatok

 


Vlastnosti


Emulzie na báze ARTEsolu sú stabilné, ani po dlhšej dobe používania sa nezrážajú ani netvoria zahustenú fázu. V mnohých prípadoch (ak je koncentrácia emulzie udržiavaná na stabilnej hodnote a ak je cirkulačný systém vybavený filtrami, ktoré zabraňujú hromadeniu nečistôt v emulzii), je možný viac ako rok používania bez výmeny. Emulzie použité v správne zvolenej koncentrácii majú pozitívny vplyv na hladkosť ošetreného povrchu a opotrebenie nástrojov. Emulzie nemajú tendenciu peniť. Emulzie nemajú negatívny vplyv na väčšinu lakových náterov, preto sú vhodné na spracovanie lakovaných prvkov vrátane oceľových strešných škridiel.

 

Hygiena a bezpečnosť


Koncentrát reznej kvapaliny ARTEsol, ak sa používa určeným spôsobom, nepredstavuje žiadne zvláštne riziko. Najmä emulzie sú aj po dlhodobom používaní prakticky bez zápachu. PH emulzií je relatívne nízke a ich zloženie neobsahuje žiadne zlúčeniny, ktoré spôsobujú podráždenie pokožky. Emulzie vykazujú nízku tendenciu k olejovej hmle.

Emulzie obsahujú minerálny olej, po zriedení sú však do istej miery biologicky odbúrateľné, takže menšie straty neohrozujú životné prostredie.

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnková výbava
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: