Emulgačný olej, rezná kvapalina ARTESOL SUPER EP 1L

Kód: 2562
€20,40 €17 bez DPH
Ozvite sa nám a dostupnosť vám veľmi radi preveríme!

Detailné informácie

Kvalitné produkty
Kvalitné produkty
Záleži nám na kvalite našich produktov. Ponúkame len kvalitné produkty overených výrobcov.
Nákup na splátky
Nákup na splátky
Kompletne pre vás zastrešíme nákup na splátky alebo leasing.
Servis produktov
Servis produktov
Na naše produkty poskytujeme záručný a pozáručný servis.

Podrobný popis

Charakteristika 


ARTEsol je koncentrát chladiacich a mazacích kvapalín určených pre množstvo obrábacích procesov (valcovanie plechov, ťahanie, ďalšie procesy tvárnenia a obrábania plastov) a pre širokú škálu kovov (liatina, oceľ vrátane ťažko rezateľných ocelí, ako aj neželezné kovy).

Koncentrácia pre danú aplikáciu sa vyberie pokusom. Koncentrácie pod 3,5% sa všeobecne neodporúča. Pre väčšinu druhov spracovania sa spravidla používa koncentrácia 4 ÷ 5%. Zvyšovanie koncentrácie emulzie zvyšuje hladkosť ošetreného povrchu a účinnosť ochrany proti korózii a môže znížiť trenie pri výrobe plastov a zvýšiť životnosť obrábacích nástrojov.

Pri procese lisovania sa používajú emulzie s koncentráciou 2% (koncentrácia 2% je dostatočná na lisovanie napríklad kovových strešných škridiel).

Emulzie sa pripravujú nalievaním koncentrátu tenkým prúdom do studenej alebo vlažnej vody so všeobecnou tvrdosťou do 20 ° n za stáleho miešania (spravidla stačí naliať koncentrát tenkým prúdom za cirkulácie vody v stroji; najlepšie na vstup obehového čerpadla). Nevytvárajte koncentrované roztoky koncentrátu - s koncentráciou viac ako 20%. Emulzie je možné vyrábať pomocou injektorov. Koncentráciu skontrolujte refraktometrom. Index lomu je približne 1,05.

 

Výhody použitia oleja:

  • priaznivo ovplyvňuje hladkosť ošetreného povrchu
  • ochrana nástrojov proti opotrebovaniu
  • odstraňuje triesky
  • znižuje trecí odpor

 

Technické dáta

 

Koncentrát

FARBA A VZHĽAD - hnedá, tekutá

Hustota pri 20 ° C - 1,0 g / cm3

OBSAH MINERÁLNEHO OLEJA - 35%

KINEMATICKÁ VISKOZITA pri 40 ° C - 105 mm2 / s

2,5% emulzia vo vode s tvrdosťou 150 N.

FARBA - bezfarebný až biely

VONKAJŠÍ VZHĽAD - homogénna kvapalina, opaleskujúca mikroemulzia

PH - 9.3

SCHOPNOSŤ CHRÁNIŤ PROTI KORÓZII - F0

TENDENCIA PENY - nedostatok

 


Vlastnosti


Emulzie na báze ARTEsolu sú stabilné, ani po dlhšej dobe používania sa nezrážajú ani netvoria zahustenú fázu. V mnohých prípadoch (ak je koncentrácia emulzie udržiavaná na stabilnej hodnote a ak je cirkulačný systém vybavený filtrami, ktoré zabraňujú hromadeniu nečistôt v emulzii), je možný viac ako rok používania bez výmeny. Emulzie použité v správne zvolenej koncentrácii majú pozitívny vplyv na hladkosť ošetreného povrchu a opotrebenie nástrojov. Emulzie nemajú tendenciu peniť. Emulzie nemajú negatívny vplyv na väčšinu lakových náterov, preto sú vhodné na spracovanie lakovaných prvkov vrátane oceľových strešných škridiel.

 

Hygiena a bezpečnosť


Koncentrát reznej kvapaliny ARTEsol, ak sa používa určeným spôsobom, nepredstavuje žiadne zvláštne riziko. Najmä emulzie sú aj po dlhodobom používaní prakticky bez zápachu. PH emulzií je relatívne nízke a ich zloženie neobsahuje žiadne zlúčeniny, ktoré spôsobujú podráždenie pokožky. Emulzie vykazujú nízku tendenciu k olejovej hmle.

Emulzie obsahujú minerálny olej, po zriedení sú však do istej miery biologicky odbúrateľné, takže menšie straty neohrozujú životné prostredie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: