Pásová píla CORMAK BS 912

Kód: 1728
Tip
Neohodnotené
€1 499,99 €1 249,99 bez DPH
Skladom u dodávateľa (> 5 ks)

Pásové píly CORMAK BS 912B sa vďaka inovatívnym vylepšeniam v kombinácii s bimetalovými čepeľami renomovanej nemeckej spoločnosti RONTGEN široko používajú vo všetkých zámočníckych dielňach, kde je dôležitá presnosť, kvalita, presnosť a rýchlosť rezania. Masívna, stabilná a rafinovaná konštrukcia a rameno vyrobené z jedinej liatinovej liatiny zaisťujú pásovej píle veľmi vysokú tuhosť a stabilitu počas rezania, čo má za následok presnosť rezu a dlhú bezporuchovú prevádzku.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Vlastnosti stroja


Precíznosť a spoľahlivosť spracovania ju stavajú na popredné miesto v pásových pílach s reznou kapacitou 230 x 300 mm a v akomkoľvek uhle od 0 do 45 stupňov. Pásová píla CORMAK BS 912B sa vďaka inovatívnym vylepšeniam v kombinácii s bimetalovými čepeľami renomovanej nemeckej spoločnosti RONTGEN široko používa vo všetkých zámočníckych dielňach, kde je dôležitá presnosť, kvalita, presnosť a rýchlosť rezania. Masívna, stabilná a rafinovaná štruktúra a rameno vyrobené z jedinej liatinovej liatiny zaisťujú stroju veľmi vysokú tuhosť a stabilitu pri rezaní, čo má za následok presnosť rezania a dlhú bezporuchovú prevádzku.

Konštrukcia a použitie 27 mm širokého strihacieho pásu umožňuje plný výkon viacsériových rezov oboch profilov a všetkých detailov. Rezaný materiál je možné privádzať ručne alebo pomocou ľubovoľného mechanického zariadenia. Posuv nástroja je však automatický. Rýchlosť spúšťania ramena sa reguluje pomocou hydraulického valca. Príslušná rýchlosť spúšťania ramena sa dosahuje vďaka ventilu regulujúcemu tok oleja medzi komorami valca. Požadovaná lineárna rýchlosť pásu sa dosiahne zmenou prevodového pomeru na remeniciach medzi závitovkovým prevodom a hnacím motorom.

Základňa obsahuje nádržku na chladiacu kvapalinu s elektrickým čerpadlom. Uhol rezu sa nastavuje otočným zverákom v rozsahu 0 - 45 °. Masívne steny zveráka sú vyrobené z odolnej liatiny. Na zadnej strane zveráka je uhlová stupnica pre pohodlné a rýchle nastavenie uhla rezu. Obidve vedenia pásu sú vybavené chladiacim systémom, ktorý dodáva chladiacu kvapalinu do pásu a rezaného prvku. Tento model rezačky je vybavený pohodlnou rukoväťou na napínanie pásky a rýchlym upnutím zveráka (detail rezu). Na ramene stroja máme indikátor napätia pásu a tabuľku pre výber zubov pásu a rýchlosť rezania v závislosti od druhu ocele, ktorú budeme rezať. V dolnej polohe ramena (po rezaní materiálu) sa pohon pílového pásu automaticky vypne koncovým spínačom novej generácie.


Bezpečnosť počas procesu rezania zaisťuje elektrická inštalácia, ktorá spĺňa všetky požiadavky CE. Stroj má koncový spínač, ktorý zastaví stroj po ukončení procesu rezania, núdzový vypínač, tzv. „Bezpečnostný hríb“, séria mikrospínačov, ktoré vypínajú stroj, napríklad keď otvoríme kryt remeňového prevodu alebo kryt strihacieho pásu. Náš model stroja je navyše vybavený drôtenou kefou, ktorá čistí pílový kotúč od triesok - zabraňuje upchatiu kotúča a umožňuje efektívnejšie rezanie. Vedenia pásov sú vybavené špeciálnymi vložkami a ložiskami z tvrdokovu. To má obrovský vplyv na vedenie pásu, jeho životnosť, rovnosť, presnosť a kvalitu rezu. Karbidové vedenie výrazne znižuje opotrebenie stroja a samotného kotúča !!! Rameno z profilovanej tvárnej liatiny zaisťuje počas prevádzky tuhosť a absorbuje všetky druhy vibrácií. Ovládací panel je umiestnený na ramene frézy.

 

Technické dáta

  • Ø MAX - 230 mm / štvorcový rez
  • V x Š MAX - 310 x 180 mm / kolmý rez
  • VÝKON - 3 fázy 400V 1,1kW
  • NASTAVENIE RAMENA - hydraulický valec
  • DĹŽKA PÁSKY - 2 555 x 27 x 0,9 mm
  • RÝCHLOSŤ REZANIA - Plynulé 0-50 m / min
  • RÝCHLOSŤ PÁSOV - 26/50/73/95 m / min
  • ROZMERY - 1 500 x 500 x 1 100 mm
  • HMOTNOSŤ - 250 kg

 

Rez 
ø230 310 x 180  230 x 230
45º R ø150 150 x 130  150 x 150

 

 

 

 

Štandardné vybavenie


Bimetalová pásová píla ARNTZ Germany
Kefa, ktorá čistí pásku od pilín
Hydraulický valec novej generácie.
Rýchlo upínací zverák s rýchlym upínaním
Systém chladiacej kvapaliny obidva vodidlá pásu
Stop - zastavenie obrobku
Automatický koncový spínač
Pohyblivý podstavec s 2 kolieskami a rukoväťou
CE certifikát

Dodatočné parametre

Kategória: Gravitačné pásové píly na kov
Hmotnosť: 250 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: