Emulgačný olej ARTESOL SUPER EP 5L, rezná tekutina

Kód: 2571
€46,79 €38,99 bez DPH
Momentálne nedostupné

Detailné informácie

Kvalitné produkty
Kvalitné produkty
Záleži nám na kvalite našich produktov. Ponúkame len kvalitné produkty overených výrobcov.
Nákup na splátky
Nákup na splátky
Kompletne pre vás zastrešíme nákup na splátky alebo leasing.
Servis produktov
Servis produktov
Na naše produkty poskytujeme záručný a pozáručný servis.

Podrobný popis

Charakteristika


ARTEsol SUPER EP je koncentrát rezného oleja, určený na prípravu emulzií na valcovanie, ďalšie spracovanie plastov a obrábanie kovov. Nespôsobuje nitro zmeny. Je vyrobený z vysoko rafinovaných minerálnych olejov. Bez obsahu chlóru, sekundárnych amínov, zlúčenín bóru a dusitanu sodného. Olej na obrábanie ARTESOL je vyrobený z vysoko rafinovaného minerálneho oleja, iónových a neiónových emulgátorov, inhibítorov korózie a ďalších zlepšovacích látok. Emulgol ARTESOL olej neobsahuje: dusitany, chlór, ťažké kovy a fenoly. Po zmiešaní s vodou sa vytvorí biele mlieko bez zápachu.

 

Aplikácia


Emulgol Olej ARTESOL vo forme chladiacej a mazacej vodnej emulzie sa používa pri obrábaní ocele, liatiny a farebných kovov a ich zliatin. Odporúčané pracovné koncentrácie emulzií na báze ARTESOLu Emulgol (pripraveného s vodou so všeobecnou tvrdosťou do 15 ° N) v závislosti od druhu spracovania a spracovávaného materiálu: - brúsenie - 3 ÷ 5%, - sústruženie, frézovanie, vŕtanie, vystružovanie - 5 ÷ 10% , - závitovanie - 10 ÷ 15%. ARTEsol je koncentrát chladiacich a mazacích kvapalín určených pre množstvo obrábacích procesov (valcovanie plechov, ťahanie, ďalšie spracovanie plastov a obrábanie) a pre širokú škálu kovov (liatina, oceľ vrátane ťažko rezateľných ocelí, ako aj neželezné kovy). Koncentrácia pre danú aplikáciu sa vyberie pokusom. Koncentrácie pod 3,5% sa všeobecne neodporúčajú. Pre väčšinu ošetrení sa spravidla používa koncentrácia 4 ± 5%. Zvyšovanie koncentrácie emulzie zvyšuje hladkosť ošetreného povrchu a účinnosť ochrany proti korózii a môže znížiť trenie pri výrobe plastov a zvýšiť životnosť obrábacích nástrojov. Pri procese lisovania sa používajú emulzie s koncentráciou 2% (koncentrácia 2% stačí na lisovanie napríklad oceľových strešných škridiel). Emulzie sa vyrábajú nalievaním koncentrátu tenkým prúdom do studenej alebo vlažnej vody s tvrdosťou do 20 ° N za stáleho miešania (spravidla stačí naliať koncentrát tenkým prúdom za cirkulácie vody v stroji, najlepšie na vstup obehového čerpadla). Nevytvárajte koncentrované roztoky koncentrátu - s koncentráciou viac ako 20%. Emulziu je možné pripraviť pomocou injektorov. Koncentráciu skontrolujte refraktometrom. Index lomu je približne 1,05.

 

Vlastnosti


Emulzie na báze ARTEsolu sú stabilné, nespôsobujú sediment ani zahustenú fázu ani po dlhšom období používania. V mnohých prípadoch (ak je koncentrácia emulzie udržiavaná na stabilnej hodnote a ak je cirkulačný systém vybavený filtrami zabraňujúcimi hromadeniu nečistôt z emulzie) je možný viac ako rok používania bez výmeny. Používanie oleja sa odporúča vo všetkých pásových pílach, sústruhoch, vŕtačkách, frézkach atď. Emulgačný olej ARTESOL sa používa vo forme vodnej chladiacej a mazacej emulzie na obrábanie ocele, liatiny, farebných kovov a ich zliatin. Odporúčaná koncentrácia emulzie: 5 - 15% pre vodu s tvrdosťou 15 ° N.

 

Výhody použitia oleja:

  • udržuje správnu teplotu v procese rezania a vŕtania
  • odstraňuje triesky
  • maže, čím sa znižuje trecí odpor


Technické dáta


Koncentrácia

VZHĽAD Pri 20 ° C - číra, homogénna kvapalina jantárovej farby

TEPLOTA PRIETOKU - 12 ° C

KINEMATICKÁ VISKOZITA Pri 40 ° C - 30,5 mm2 / s

5% emulzia vo vode s tvrdosťou 150 N.

VZHĽAD EMULZIE pri 20 ° C - mliečna emulzia

SCHOPNOSŤ OCHRANY PROTI KORÓZII NA OCEĽOVÝCH DOSKÁCH HERBERT - H0

PH - 9.1

PORUCHA REFRAKTOMETRICKÝCH PRÍSTROJOV. 20 ° C - 1.44

STABILITA EMULZIE NAD 24 h / 20 ± 50 ° C - vydrží

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnková výbava
Hmotnosť: 5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: